Kartepe Belediyesi bünyesinde yer alan KARMEK kurslarında Kartepeli kadınlar yeteneklerini keşfederken, geri dönüşüme de büyük katkı veriyorlar

Kartepe’de yaşayan herkesin bir meslek sahibi olması amacıyla yıllardır hizmet veren Kartepe Belediyesi KARMEK kurslarından Ahşap Boyama Kursu, geri dönüşüme öncülük ediyor. Suadiye KARMEK kursunda eğitim gören kadınlar yıllar öncesinde atıl duruma gelmiş eşyaları yeniden yorumlayarak kullanıma sunuyor.

KADINLARIMIZI BEKLİYORUZ

Kartepe Belediyesi KARMEK Suadiye Merkezi Ahşap Boyama Kursu öğretmeni Meral Özcan, “Burada 18 öğrenciye eğitim verdik. Eskiden kullanılan ev eşyalarını yeniden kullanıma kazandırıyoruz. Az masrafla çok güzel eserler ortaya çıkmaktadır. Çok ilginç ürünler yapılmaktadır. Kadınlarımız ilgi ve sevgiyle paylaşıyorlar. Üreten kadınlarımız sattıkları eşyalar ile ev ekonomisine katkı vermektedirler. Bunun yanı sıra sosyalleşerek kaliteli ve verimli zaman geçirmekteler. Yılsonu sergimizde tüm bu eserleri değerli katılımcılarımızla buluşturduk. Desteklerinden ötürü başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Yeni sezonda tüm kadınlarımızı bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir